Lato w łańcuckim zamku

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne spotkania w ramach inicjatywy „Lato w muzeum”. W tegorocznej edycji zajęć ich uczestnicy poznają niezwykły klimat Grecji i Rzymu.

Lato w łańcuckim zamkuNa uczestników czekają mitologiczne spacery po Zamku, spotkania w teatrze greckim oraz liczne gry i zabawy. Jak zapewnia Dział Edukacji Muzealnej – również roślinność zamkowego parku i ogrodów staną się niecodziennymi przewodnikami po świecie mitycznych bogów i bohaterów. Ponadto nie zabraknie 12 prac, dyscyplin olimpijskich i potyczek filozoficznych.

Ponadto Muzeum – Zamek w Łańcucie po raz kolejny uczestniczy w projekcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna – Muzeum za złotówkę”. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu, dzieci i młodzież w wieku od 7 do 26 lat oraz osoby niepełnosprawne ze stopniem znacznym, mogą kupić bilet do łańcuckiego Muzeum w cenie 1 zł za każdą z ekspozycji.

Źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie.