Przez polskie góry. Przewodnik biegacza.

Polskie góry to nie tylko piękne widoki – to także miejsce idealne do biegania. Natalia Tomasiak i Marcin Świerc podpowiadają, jak rozpocząć tę przygodę z biegami górskimi.

W książce Wydawnictwa Bezdroża Przez polskie góry. Przewodnik biegacza znajdziemy porady dla początkującego biegacza, by mógł czerpać z biegania przyjemność, unikając błędów. Ponadto znajdziemy w niej 69 tras w polskich górach, dobranych z myślą o początkujących amatorach tej dyscypliny sportu, które pozwolą odkryć najciekawsze zakątki w polskich górach.

Szukasz aktywności, która pozwala poczuć prawdziwą wolność – wybiegnij w góry!

O autorach:

Pochodząca z Krynicy-Zdroju Natalia Tomasiak ma na swoim koncie liczne sukcesy (m.in. 3. miejsce w Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr). Próbowała swoich sił w koszykówce, taekwondo, w pływaniu, na rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym, co pochłonęło ją całkowicie. Ponadto jest pasjonatką gór, miłośniczką skitouringu. Zimą pracuje jako instruktorka narciarstwa, snowboardu, prowadzi m.in. zimowe akcje Bezpieczny Stok, organizowane przez MSWiA i MEN. Miała okazję uczestniczyć w wyprawach w ciekawe zakątki świata, takie jak Arktyka, Laponia, Kaukaz.

Marcin Świerc – absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, trener II klasy sportowej. Wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. Multimedalista mistrzostw Polski w biegach górskich, rekordzista wielu tras w Polsce. Trzykrotny złoty medalista mistrzostw Polski z 2015 r. – w skyrunningu, biegu górskim na długim dystansie oraz ultramaratonie. Czwarty zawodnik cyklu Pucharu Świata Skyrunning 2015. Czołowy zawodnik biegów górskich na świecie. Jest sam sobie trenerem, chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem, które zdobył podczas wielu zawodów sportowych.

Źródło: Wydawnictwo Bezdroża

Fot. tyt. Pixabay.com